Localhost’a ionCube Nasıl kurulur?

WordPress veya başka içerik kontrol tabanlı sistemler, sunucular için ionCube eklentisine ihtiyaç duyabilir. Özellikle de bazı temalarda bu gerekir. Eğer sunucunuz tema kurduğunuzda ioncube eklentisi yoksa -ki genelde olur- size domain hizmeti verenlerle görüşün bu hizmeti vereceklerdir. Eğer sunucuda değilde localhostta yani bilgisayarınızda buna gerek duyuyorsanız -ki bu kez localhost programları bu eklentiyi içermez- bu konuda size yardımcı olacak bir yazı hazırladım. Kolay gelsin hepinize.

Öncelikle şunu belirteyim bu anlatacağım kurulum Appserv için geçerlidir. Gerçi aynı işlemleri diğer programlar içinde uygulasanız muhtemelen olacaktır.

Öncelikle bilgisayarınızda Appserv kurulu olmalı. Eğer kurulu değilse buraya tıklayarak kurulumunu nasıl yapacağınız öğrenebilirsiniz.

İoncube loader i indirip çalıştırıyoruz. Önümüze böyle bir ekran gelecek;

1

Next diyerek ilerliyoruz. Daha sonra önümüze iki seçenek gelecek;

2

Buradan ikinci seçeneği yani kendi bilgisayarımıza kurmayı seçip Next diyoruz. Daha sonra kurulumu yapmak istediğiniz yeri soracak;

3

Browse diyerek ioncube dosyalarını istediğiniz bir yere kurunuz. Yanlız orada sabit kalmalı. Örnek: C:\AppServ\www\ seçebilirsiniz. Seçtikten sonra;

4

Install diyerek kurulumu tamamlıyoruz. Daha sonra:

C:\WINDOWS dizini altında php.ini tıklayıp açarak en alt kısma

Zend_extension_ts = C:\AppServ\www\ioncube\ioncube_loader_win_5.2.dll

Yazıyoruz. Varsayılan kısım Resimde anlatıldığı gibi yapanlar için herhangi bir değişim yapması gerekmez. Fakat, kurulum sırasında farklı bir dizin seçenler için dizini değiştirmeniz gerekir.

php.ini kaydedip kapatarak Apache i yeniden başlatmalısınız aksi taktirde uygulama çalışmaz.5

8 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir